LKS Spartak Skawce
NEWS:
24 - 03 - 2017

Podsumowanie przerwy zimowej oraz trzech pierwszych kolejek

Podsumowanie przerwy zimowej oraz trzech pierwszych kolejek rundy wiosennej C-klasy.

W trakcie przerwy zimowej w naszej drużynie doszło do kilku zmian kadrowych. Nasz zespół opuścił bramkarz Łukasz Sorka, oraz wypożyczony został Adam Bury. Obaj zasilili zespół Tarnawianki Tarnawa. Z Tarnawy pozyskaliśmy dwóch zawodników – Łukasza Sitarza oraz Grzegorza Rybaka. Ponadto z drużyny Kalwarianki II, która wycofała się z rozgrywek przybył Mirosław Błachut. Trening z drużyną wznowił Arkadiusz Zembaty.

W pierwszym meczu zespół Spartaka zmierzył się z drużyną LKS Korona Skawinki. Mecz przebiegał pod nasze dyktando, jednak nasi zawodnicy nie mogli odnaleźć drogi do bramki rywala. W 14 minucie po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego Paweł Kadela wbiegł w pole karne mijając czterech zawodników i umieścił piłkę w siatce. Następnie w 26 minucie Mirosław Błachut podwyższył wynik spotkania na 2:0. Więcej goli nie padło w tym meczu, pomimo wielu okazji.

LKS Korona Skawinki – LKS Spartak Skawce 0:2 (0:2)

Bramki dla Skawiec: Paweł Kadela, Mirosław Błachut.

Drugi mecz wyjazdowy w tej rundzie odbył się 26 kwietnia. Przeciwnikiem była drużyna Świtu Osielec. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, nasza drużyna nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji. W 55 minucie meczu zawodnik drużyny gospodarzy wybiegł w sytuacji sam na sam i zdobył pierwszą bramkę dla Świtu. Gol zdobyty został z pozycji spalonej, jednak sędzia liniowy nie dopatrzył się przewinienia. Dziesięć minut później gospodarze podwyższyli na 2:0 zdobywając bramkę w identyczny sposób. Naszej drużynie udało się odpowiedzieć tylko raz. Minutę po zdobyciu bramki na 2:0 w polu karnym faulowany był Paweł Kadela i bramkę kontaktową zdobył Wojciech Bednarz. Mimo starań naszych zawodników nie udało się zdobyć wyrównującej bramki.

GmKS Świt Osielec – LKS Spartak Skawce 2:1 (0:0)

Bramka dla Skawiec: Wojciech Bednarz (karny)

Trzecia kolejka to pierwszy mecz u siebie. Rywalem Spartaka była drużyna Jastrzębianki Jastrzębia. Mecz na naszym stadionie obejrzało blisko 200 osób. Już od pierwszej minuty nasi zawodnicy zaatakowali bramkę rywali. Efektem tego była bramka w 14 minucie zdobyta przez Mirosława Błachuta. W 32 minucie Błachut ponownie wpisał się na listę strzelców otrzymując dokładne podanie w pole karne. Trzecia bramka padła w 38 minucie. Klasycznego Hat-tricka skompletował Błachut wykorzystując długą piłkę zagraną przez Marcina Radwana. Tuż przed przerwą Kamil Urbańczyk podwyższył wynik na 4:0 po zagraniu z lewej strony. Po przerwie kapitalnego gola zdobył nasz obrońca Zbigniew Kruk. Kruk znalazł się 25 metrów przed bramką rywali i uderzył w okienko bramki. Nasi zawodnicy zdekoncentrowali się w ostatnich minutach pozwalając rywalom na lepszą grę. W 88 minucie goście wykorzystali rzut karny. W doliczonym czasie gry zdobyli również bramkę wykorzystując rzut wolny z linii 16 metrów.

LKS Spartak Skawce – LKS Jastrzębianka Jastrzębia 5:2 (4:0)

Bramki dla Skawiec: Mirosław Błachut trzy, Kamil Urbańczyk, Zbigniew Kruk.